
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 256 |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Number of I/Os | 206 |
| RAM Size | 30 kB |
| Number of Logic Elements/Cells | 6864 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 858 |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V, 3.3 V |
| Packaging | Tray |
Stock: 63
Distributors
pcbx
Unit Price$13.70309
Ext.Price$13.70309
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $13.70309 | $13.70309 |
| 10 | $12.79694 | $127.96940 |
| 25 | $11.95077 | $298.76925 |
| 50 | $11.50451 | $575.22550 |
| 100 | $11.07485 | $1107.48500 |
